Obecnie staramy się znaleźć jak najwięcej zastępstw dla często używanego węgla, więc pellet cieszy się dużym uznaniem. Powstaje z roślinnych odpadów i jest ważnym biopaliwem sprzedawanym w formie granulatu. Często używana jest też kora, jednak tutaj efektywność palenia nie jest aż tak efektywna. Dużym atutem obu paliw jest łatwość przechowywania, ale gdzie najlepiej – wewnątrz czy na zewnątrz?
CZY WARTO TRZYMAĆ PELLET I KORĘ W DOMU LUB MAGAZYNIE?
Jeśli obawiamy się trudnych warunków atmosferycznych, dobrym pomysłem będzie magazynowanie pelletu czy kory wewnątrz specjalnie przeznaczonych do tego budynków. Aby kora czy pellet służyły nam w dobrej, jakości, należy odgrodzić je od wilgoci. Do magazynowania niewielkiej ilości sprawdzi się nawet schowek w domu. Warto pamiętać, aby zabezpieczyć pomieszczenie przed zalaniem, bo nawet przez drobną nieuwagę cały zapas może nie być zdatny do użytku. Dobrym pomysłem na dodatkowe zabezpieczenie jest użycie palet obłożonych dodatkowo kartonem oraz specjalistycznych worków do kory i na pellet. Tak chronione materiały ułożone piętrowo będą chronione przed pleśnią.
PELLET I KORA SCHOWANE NA ZEWNĄTRZ
Niestety nie każdy ma tak dobre warunki, aby składować zapasy opału w domu. Worki z pelletem pozostawione na zewnątrz są narażone na więcej zagrożeń, dlatego dobrze jest zabezpieczyć zapasy solidną plandeką. Oczywiście z powodzeniem możemy wykorzystać pozostałości foliowego opakowania producenta. Opakowany pellet szczelnie oklejmy taśmą odporną na wilgoć. W ten sposób łatwo zabezpieczymy pakunek przed działaniem szczurów, które w poszukiwaniu pożywienia, mogą przegryźć folie. Nie ma konieczności chronienia opału przed małą ilością kurzu jednak zwróćmy uwagę na to, aby pod opakowanie nie dostało się błoto, które może nanieść wilgoć.
Comments
Jedna odpowiedź do „W jakich workach przechowuje się korę i pellet?”
Cześć, to jest komentarz.
Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran komentarzy w kokpicie.
Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.